Co powinniśmy wiedzieć o hydrokolonoterapii?

Zabieg polegający na przepłukiwaniu wodą jelita grubego nazywany jest hydrokolonoterapią. Przeprowadza się go przy pomocy specjalnie zaprojektowanych urządzeń, które posiadają rurki przewodzące wodę. Następnie woda doprowadzana jest do jelita grubego. Temperatura wody oraz jej ciśnienie i ilość wymagają odpowiedniego regulowania, żeby sprawnie przeprowadzić zabieg.

Szczegóły na temat hydrokolonoterapii

Wcześniej nie było odpowiednich urządzeń do wykonania hydrokolonoterapii. Wtedy też wodę doprowadzano do jelita grubego wykorzystując rurkę, która była połączona z ręcznie pompowanym zbiornikiem. Żeby usunąć zawartość jelita występującego w formie zawiesiny, trzeba wykonać proces płukania. Usunięcie szkodliwych substancji z jelita grubego świetnie przyczynia się do oczyszczenia całego organizmu. W ten sposób usuwa się zalegające pozostałości po procesie trawienia. Hydrokolonoterapia jest zabiegiem, który wzmaga siły obronne ludzkiego organizmu. Zabieg ten powoduje eliminowanie toksyn oraz bakterii, które znajdują się w jelicie grubym człowieka. Zabieg polepsza również stan zdrowia oraz korzystnie wpływa na trawienie i usprawnia proces polegający na wchłanianiu rozmaitych substancji odżywczych, które gromadzą się z trawionego pożywienia.

Wskazania hydrokolonoterapii? Co musimy widzieć?

Mając na myśli medycynę konwencjonalną, pierwsze skojarzenia są najczęściej sceptyczne w podejściu do prozdrowotnych sposób terapii alternatywnej. Do tego typu terapii zaliczamy właśnie hydrokolonoterapię. Wiele osób popiera zabiegi dokładnego i skutecznego płukania jelita grubego. Takie działanie zyskuje coraz więcej zwolenników, co jest dobrym symptomem i właściwym rozwiązaniem. Ważne jest odpowiednie i rozsądne rozpowszechnianie wiedzy w dziedzinie medycyny alternatywnej (zwanej tez naturalną). Można to robić, wykorzystując Internet. Metody alternatywne nie są jedyną formą terapii, lecz są w pewnym sensie leczeniem wspomagającym. Zabiegi hydrokolonoterapii wykonuje się u osób z chorobami autoimmunologicznymi skóry (izotopowe zapalenie skóry, łuszczyca). Również osoby zmagające się z astmą, różnymi alergiami, chorobami dróg oddechowych, depresją, zaburzeniami lekowymi, chorobami układu krążenia (nadciśnienie i miażdżyca), powinny skorzystać z dobrodziejstw hydrokolonoterapii.

Kto nie może korzystać z zabiegów hydrokolonoterapii?

Zabiegów polegających na płukaniu jelita grubego nie zaleca się tym, którzy cierpią na schorzenia jelit, mają zdiagnozowaną chorobę Leśniowskiego-Crohna lub są po przebytych zabiegach operacyjnych swoich jelit. Z tychże zabiegów muszą zrezygnować także osoby z ostrą anemią, gruźlicą jelita, zaburzeniami krzepnięcia oraz kobiety w zaawansowanej ciąży. O tym trzeba wiedzieć i nie wolno łamać tych zasad. Zdrowie przecież jest najważniejsze. Trzeba także wspomnieć, że zabiegi hydrokolonoterapii powinny być wykonywane w odpowiednich warunkach ambulatoryjnych, sterylnych oraz pod kontrolą fachowca. Współczesna medycyna jest bardzo zaawansowana. Powinniśmy pamiętać, że przed wszelkimi zabiegami, trzeba skonsultować się z lekarzem-specjalistą. Nie można narażać na szwank własnego zdrowia.