Co sprawdzić u przewoźnika, u którego wynajmiemy autokar na 30 osób?

Chociaż najszybciej podróżuje się samolotami, obecnie najpopularniejszą formą transportu osób są busy oraz autokary. Istnieje mnóstwo firm przewozowych, które świadczą usługi wynajmu tego typu pojazdów, a będąc organizatorem wycieczki szkolnej, wyjazdu na rodzinną imprezę, czy też integrację pracowniczą, musimy odnaleźć takiego przewoźnika, który okaże się najlepszy. Co świadczy o profesjonalizmie takiej firmy i na jakie elementy powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę, aby mieć pewność słusznego wyboru?

Po pierwsze, musimy się dobrze zastanowić i przede wszystkim przekonać, jakiego typu pojazd jest nam potrzebny. Czy będzie to większy autokar na 30 osób, czy może wystarczy nam już wynajem busa na 9 osób. Łatwo zauważyć, że pierwszy ważniejszy element podlegający naszej weryfikacji, to flota samochodowa danego przewoźnika. Warto sprawdzić tutaj wszystko, co wpływa na komfort jazdy, ale i na jej bezpieczeństwo. Stąd też jeśli chcemy mieć co do tego stuprocentową pewność, możemy nawet zorganizować policyjną kontrolę stanu technicznego autokaru. Pamiętajmy, że przewóz osób to bardzo odpowiedzialne zdanie, dlatego zachowanie pełnej powagi i profesjonalizmu to coś jak najbardziej wskazanego.

Bezpieczeństwo podczas podróży

Chociaż w czasie jazdy wymagamy różnych rzeczy, bez wątpienia to bezpieczeństwo jest czymś co zapewnione powinno być w pierwszej kolejności. Nim złożymy podpis pod umową, warto przekonać się czy przewoźnik daje nam możliwość skorzystania z ubezpieczenia podróżnego w standardzie, lub po dodatkowej opłacie. Nawet jeśli wiąże się to z pewnym kosztem, nie warto wybierać się w podróż bez stosownego ubezpieczenia, gdyż szczególnie na dłuższych trasach, ryzyko wypadków i kolizji jest bardzo wysokie.

Zastanówmy się nad wynajmem busa z kierowcą, gdyż to niemal stuprocentowa gwarancja tego, że za kółkiem pojazdy znajdzie się odpowiednia osoba. Mimo tego, że rozwiązanie to okaże się oczywiście droższe, niżeli wynajem samego busa i tak warto postawić na tę opcję, z uwagi na wspomniane bezpieczeństwo, ale też na wygodę związaną z brakiem potrzeby planowania trasy oraz poszukiwania kierowcy na własną rękę. Dobry kierowca to taki, który nie tylko doskonale radzi sobie ze stresem oraz trudami podróży, ale też życzliwie traktuje wszystkich pasażerów.

Wygoda jazdy

Mimo tego, że to wspomniane bezpieczeństwo jest ponad wszystkim, zaraz zanim stoi komfort podróży, który zachowany na odpowiednim poziomie sprawi, że po dotarciu na miejsce będziemy wypoczęci i gotowi do działania. Obecnie, standardowe wyposażenie busów zakłada posiadanie wygodnych i ergonomicznych foteli, działającej klimatyzacji strefowej, czy też przyciemnianych szyb, dla komfortu naszego wzroku w słoneczne dni. Oczywiście lista udogodnień wcale nie musi się na tym zamykać, natomiast jeśli wymagamy od podróży znacznie więcej, a mamy na to wystarczające środki, z pewnością opłaci się zainteresować wynajmem busów luksusowych, które mają wiele do zaoferowania.

Kwestie dodatkowe

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, jednak prawie zawsze mamy możliwość obejrzeć umowę znacznie wcześniej przed jej podpisaniem. Wystarczy tylko, że poprosimy o wzór takiego dokumentu, kiedy będziemy kontaktować się z przedstawicielem przewoźnika. Jako, że wynajem busów osobowych, to bardzo kompleksowe usługi, istnieje mnóstwo czynników i zmiennych, które wpływają na to, czy oferta jest opłacalna, czy też wręcz przeciwnie. Musimy zatem bardzo dokładnie przeczytać umowę, wraz z regulaminem korzystania z usług oraz wszystkimi dostępnymi załącznikami. Przekonajmy się, kto odpowiada za pokrycie kosztów w wyniku wypadku lub kolizji. Czy istnieją jakiekolwiek limity kilometrów, a także czy konieczna jest wysoka dopłata za każdy kilometr ponad limit. Będąc skrupulatnym i precyzyjnym, uda się nam uniknąć sytuacji, kiedy oczekiwany wydatek okazuje się być kilkukrotnie wyższy.