Imprezy firmowe – catering dla firm

W przyjęciach firmowych drzemie niezwykle duży potencjał, z którego powinien sobie zdawać sprawę każdy przedsiębiorca. Imprezy firmowe stwarzają okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, wypromowania firmy lub integracji pracowników, która z pewnością korzystnie wpłynie na relacje panujące w zespole, efektywność pracowników i atmosferę w miejscu pracy. Co zatem powinniśmy wiedzieć, aby zorganizować idealną imprezę firmową, która będzie niezapomnianym wydarzeniem dla gości i pracowników? Z jakich udogodnień skorzystać? Dobrze sprawdzi się tutaj na przykład catering dla firm .

Jaki jest nasz cel?

Przede wszystkim skupmy się na celu. Niektórzy mówią, że impreza firmowa to nie wydatek, tylko inwestycja i nie musi ograniczać się tylko i wyłącznie do celów rozrywkowych. Określenie celu pozwoli nam  ustalić priorytety i plan działania. Jednak gdy chcemy zorganizować imprezę, która ma na celu integrację pracowników, będzie wyglądać ona zdecydowanie inaczej niż uroczysta kolacja.

Lokalizacja, wygodna dla każdego.

Aby każdy z uczestników był zadowolony, warto wybrać lokal do którego każdy będzie miał stosunkowo blisko, nie musimy celować w centrum miasta czy ekskluzywne miejsca – nie o to w tym chodzi. Oprócz ogólnodostępnej lokalizacji, podczas wyboru miejsca powinniśmy uwzględnić jego wielkość i dopasować go do zaproszonej przez nas liczby gości. Lokal powinien być wystarczająco duży, by pomieścić wszystkich uczestników imprezy. 

Warto także zwrócić uwagę na to że  jeżeli chcemy zorganizować wyjazd integracyjny dla pracowników, możemy skorzystać z szerokiej oferty obiektów plenerowych. Integracja na świeżym powietrzu sprzyja wytwarzaniu wśród uczestników luźniejszej, bardziej przyjaznej atmosfery, która zdecydowanie zbliży ich do siebie. 

Zadbajmy także o to, by wydarzenie firmowe nie było nudne. 

Warto zapewnić naszym gościom ciekawą rozrywkę. Możemy postawić na wyścigi na quadach, zawody drużynowe czy na przykład paintball. Ciekawą opcją jest zaproszenie zespołu lub DJ-a, tak aby goście mogli sobie potańczyć. Z innych fantastycznych rozwiązań polecamy imprezy tematyczne, bal w przebraniach czy bal maskowy.Warto wspomnieć, że rodzaj takiej atrakcji powinien być dopasowany do wieku uczestników. Osoby starsze mogą czuć się niekomfortowo w przebraniach, natomiast młodsi pracownicy mogą nie chcieć bawić się przy muzyce z dawnych lat.

Dopasujmy rozrywkę do gości.

Musimy liczyć się z tym, że organizacja rozrywki to jeden z najtrudniejszych elementów całych przygotowań. Najlepiej na samym początku poznać preferencje pracowników i wybrać opcję, która spodoba się większości zaproszonych. Od zabaw i atrakcji zależy bowiem zadowolenie  naszych gości. Możliwości jest naprawdę mnóstwo: muzyka na żywo, plenerowe gry zespołowe czy nawet wspólne gotowanie lub talent show. Wybierając dodatkowe atrakcje, musimy wziąć pod uwagę liczbę uczestników, ich wiek oraz przede wszystkim – budżet, jaki chcemy przeznaczyć na ten cel. 

Poczęstunek – szybko i sprawnie, czyli usługi cateringowe

W kwestii poczęstunku warto rozważyć catering. Firmy cateringowe oferują wiele opcji menu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwala zaoszczędzić nam masę czasu. Bez problemu znajdziemy tani catering. Pamiętajmy, że najlepszy catering to taki, który spełnia nasze oczekiwania więc nie bójmy się szukać tego idealnego.