Jakie powierzchnie możemy pokrywać emalią akrylową?

Emalia akrylowa do drewna – możemy malować drzwi drewniane, okna drewniane oraz wiele innych drewnianych obiektów. Przed użyciem emalii akrylowej należy przygotować odpowiednie podłoże. Nie może ona być brudne zatłuszczone. Należy taką powierzchnię oczyścić usunąć tłuszcz należy pamiętać że powierzchnia którą ma być nałożona emalia akrylowa musi być sucha.

Ogrom jaki mamy do wyboru, jeżeli chodzi emalie akrylową pozwala na realizację nawet wyszukanych wizji estetycznych. Emalia akrylowa to jedna z najbardziej uniwersalnych farb.

Kolorowa emalia i drewno

W odróżnieniu lakierów, bejcy czy lazury pokrycie materiału jest całkowite i nie widać faktury drewna. Ale za to zyskujemy zdecydowany kolor. Farba ta poza funkcja estetyczna również chroni drewno przed wilgocią, co jest bardzo istotne w kontekście zagrożenia pleśnią.

Emalia akrylowa doskonale idź się w renowacji zewnętrznych elewacji wykonanych z drewna. Powierzchnie te dzięki właściwością tej farby zyskują ochronę przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak temperatura wilgoć opady.

Chcesz odnowić drewniane elementy wyposażenia swojego mieszkania? Skorzystaj z bogatej oferty farb akrylowych. Dzięki tym specyfikom nadasz swoim meblom (meblościankom, półkom, szafom, krzesłom, biurkom, stołom) oraz takim elementom jak drzwi, okiennice, poręcze, schody, tarasy, altany zupełnie nowy atrakcyjny wygląd. I co ważne, masz dużą szansę na to że dzięki bardzo szerokiej palecie kolorów znajdziesz ten który odpowiada twojemu gustowi. Aby to osiągnąć należy przeprowadzić renowacje powierzchni drewnianych. Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem do odnawiania ponieważ można usunąć jego zniszczoną warstwę. Wystarczy szlifierki ręcznej, oczyścić zeszlifowana powierzchnię z pyłu nanieść warstwę emalii akrylowej. Ze starego mebla drewnianego Możemy w ten sposób stworzyć nowy, piękny przedmiot wyposażenia naszego mieszkania.

Kompleksowe działanie

Emalia akrylowa pozwala na odnowienie wielu różnych powierzchni, czy to wewnątrz czy na zewnątrz. Nie musimy zapoznawać się z ofertą różnych specyfików przeznaczonych do poszczególnych rodzajów materiałów tylko możemy zakupić jeden rodzaj farby. Upraszcza to zakupy.

Emalia akrylowa do drewna i metalu

Emalia akrylowa to następczyni farby olejnej. Cechuje farbę to jej bardzo duża uniwersalność. Ta uniwersalność przejawia się przede wszystkim w możliwości pokrywania właściwie bardzo dużej ilości rodzajów powierzchni. Można emalie akrylową malować powierzchnie drewniane ,metalowe, otynkowane, a także powierzchnie zbudowane tworzyw sztucznych. Farba oparta o żywice poliakrylowe które są nośnikiem barwnika. Powłoka jest elastyczna pokrywająca fakturę. Istotną cechą tego specyfiku jest to jest rozcieńcza lny w wodzie. Dzięki temu jest bardziej ekologiczny niż farby olejne a mycie narzędzi jest prostsze. Emalia akrylowa jest farbą która szybko schnie.