Zalety liftingu twarzy bez skalpela

Jeszcze do niedawna lifting w Warszawie wykonywany był tylko metodą chirurgiczną. Wymagała ona odpowiedniej kwalifikacji do zabiegu oraz czasu rekonwalescencji. Obecnie zabiegi medycyny estetycznej oferują szeroką ofertę zabiegów nieinwazyjnych, które cechują się również wysoką skutecznością. Lifting twarzy bez skalpela w Warszawie to zabieg estetyczny, który cieszy się ogromną popularnością. Przedstawiamy dzisiaj zalety takiego rozwiązania i podpowiadamy, dlaczego warto z niego skorzystać.

Lifting twarzy bez skalpela – na czym polega zabieg?

Popularne zabiegi z zastosowaniem botoksu na terenie Warszawy to skuteczne zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają na zachowanie młodego wyglądu na dłużej. Ich sporym mankamentem jest jednak fakt, że niekiedy efekty utrzymują się jedynie do sześciu miesięcy, co wymaga regularnego powtarzania iniekcji. Dostępne w Warszawie wypełniacze zmarszczek to zabiegi, dzięki którym niedoskonałości stają się mniej widoczne. Lifting twarzy bez skalpela to zabieg estetyczny wykorzystujący własną tkankę tłuszczową.

Na pierwszym etapie pobiera się ją z miejsc na ciele, w których występuje w nadmiarze, np. z fałd brzucha czy ud. Tkankę tłuszczową następnie poddaje się dzieleniu, a następnie zostaje ona wstrzyknięta w miejsce, które poddawane jest zabiegowi. Zabieg liftingujący na terenie Warszawy trwa najczęściej od 30 do 60 minut w zależności od miejsca zabiegowego. Już po dwóch godzinach od zabiegu pacjent jest gotowy na opuszczenie gabinetu, a już po tygodniu jest w stanie wrócić do codziennej aktywności fizycznej. Warto zwrócić uwagę na to, że zabieg jest maksymalnie bezpieczny ze względu na zastosowanie tłuszczu pochodzącego z własnego organizmu. Już po jednym zabiegu widać efekty odmłodzenia, a inaczej jak w przypadku zastosowania nici liftingujących na terenie Warszawy, po iniekcji niewidoczną są blizny. 

Dlaczego warto zdecydować się na lifting bez skalpela?

Lifting twarzy bez skalpela daje długotrwałe efekty, dzięki czemu nie musimy powtarzać zabiegu. W przeciwieństwie do botoksu w Warszawie, lifting bez skalpela nie wymaga dodatkowych powtórzeń, dlatego zabieg zalicza się do jednorazowych. Niekwestionowaną zaletą jest brak czasu rekonwalescencji. Oznacza to, że bezpośrednio po zabiegu można wrócić do swojej codziennej aktywności, w tym aktywności fizycznej. Do zabiegu nie wykorzystuje się w Warszawie nici liftingujących, dzięki czemu nie pozostawia on śladów w postaci ran czy podrażnień. Jedyne, co może się pojawić to delikatne zaczerwienienia, które wynikają z przykładania do skóry głowicy. Znikają one jednak po upływie kilku godzin. Do dodatkowych zalet zabiegu należy fakt, że można wykonywać go bez względu na porę roku. Warto dodać, że podobnie jak w zabiegach wypełniaczy zmarszczek na terenie Warszawy, właściwe efekty liftingu bez skalpela pojawią się dopiero po trzech miesiącach od daty wykonywania zabiegu.