Frezy diamentowe do paznokci – nowoczesne narzędzie pracy w salonach kosmetycznych

Frezy diamentowe do paznokci są używane między innymi do nadawania określonego kształtu paznokciom. Zastępują tradycyjne pilniki, głównie przez funkcjonalność oraz skrócony czas pracy, a także lepszy efekt końcowy, który uzyskuje się dzięki zróżnicowanym kształtom oraz wielkościom ostrzy.

Samo zdobienie paznokci nie przyniesie zamierzonego rezultatu, nie okaże się ani tak bardzo atrakcyjne, ani estetyczne, jeśli uprzednie przygotowanie paznokci do zabiegu nie zostaje przeprowadzone w sposób rzetelny. W celu zwiększenia jakości pracy salonów kosmetycznych, a także skrócenia czasu potrzebnego na oczyszczenie paznokci przed nakładaniem chociażby kolorowych lakierów, czy zdobień, stworzone zostały frezy diamentowe do paznokci, zasilane przez napęd elektryczny, co umożliwia również większą kontrolę nad przebiegiem pracy.

Czym są frezy diamentowe?

Frezy diamentowe z reguły wykonuje się z hartowanej stali nierdzewnej. Same ostrza pokryte zostają karbidem bądź kruszywem diamentowo – szafirowym, które cechuje wysoka twardość. Przez swoją użyteczność oraz możliwości coraz częściej stają się niezbędnym elementem salonów piękności, czy gabinetów, w których przyjmuje podolog.

Świetnie sprawdzają się w usuwaniu zrogowaciałego bądź bardzo twardego naskórka, a samo czyszczenie palców jest bardziej precyzyjne. Różne rozmiary ostrzy umożliwiają pracę w trudno dostępnych miejscach. Styliści często używają ostrzy podczas pracy nad paznokciami żelowymi, bądź hybrydowi. Dzięki ostrzom uzyskują o wiele bardziej ciekawsze efekty, niż w przypadku tradycyjnych narzędzi. Stosowanie frezów diamentowych, to również nie lada ułatwienie podczas manicure. Dodatkowym atutem jest fakt, że narzędzia te można stosować na sucho, bez uprzedniego zmiękczania naskórka.

Frezy diamentowe oraz ich podstawowe kształty

Dużym zainteresowaniem cieszy się frez o kształcie walca. Sprawdza się w wielu sytuacjach. Jest pomocny podczas precyzjnego skracania paznokci oraz nadawania im nadawania kształtu tzw. „C”. Wpływa na jakość oraz czas pracy. Frezy występują w różnej ziarnistości, co tylko zwiększa wachlarz ich możliwości. Również frez stożkowy na stałe powinien zagościć w przybornikach salonów kosmetycznych, których zależy na jak najwyższym poziomie świadczonych usług. Jest przydatny podczas kształtowania paznokci akrylowych i żelowych. Przyśpiesza proces usuwania naskórka, także w trudno dostępnych miejscach.

Czasem dochodzi do sytuacji, w której niezbędne jest usuniecie fragmentu akrylu lub żelu. W takiej sytuacji należy sięgnąć po frez – wrzeciono, który sprawnie poradzi sobie z tym zadaniem. Również frez – szpic nadaje się do wykonania powyższego zdania. Dodatkowo umożliwia trwalsze mocowanie ozdób, dzięki możliwości wywiercenia otworów w płytce paznokcia. Sprawdza się również jako narzędzie do tworzenia wzorów.

Zadbaj o swoje narzędzia

Należy pamiętać, że jak w przypadku innych narzędzi, również frezy diamentowe wymagają specjalnego traktowania. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu ostrzy, przy użyciu odpowiednich do tego detergentów. Warto zwrócić uwagę na czas potrzebny do namoczenia frezów w środku czyszczącym. O tym, jak długo będziemy mogli korzystać z konkretnego ostrza, decydują także sposób jego użytkowania oraz przechowywania. Niewątpliwe szeroki wybór frezów wpływa na coraz większe zainteresowanie tym narzędziem. Powoli zyskują one miano podstawowego wyposażenia profesjonalnych salonów kosmetycznych.