Kreta all inclusive, czyli wymarzone wakacje na wyciągnięcie ręki

Grecja to jedno z miejsc, w które Polacy chętnie podróżują w ramach urlopu. Znajdziemy tam piękne rozległe plaże, zabytki sięgające swoją historią czasów starożytnych, a także wiele oddzielonych od lądu wysp, na których z powodzeniem można odpocząć i zaznać wytchnienia od codzienności. Jedną z nich jest Kreta, na której znajdziemy naprawdę wiele atrakcji turystycznych. Jeśli zaś zdecydujemy się skorzystać z oferty kreta all inclusive, dostaniemy wszystko czego potrzebujemy nawet nie wychodząc z hotelu. Co jednak ma nam do zaoferowania ta wyspa i dlaczego cieszy się taką popularnością jako kierunek turystyczny? I jeśli już zdecydujemy się tam pojechać to co lepiej wybrać, ofertę all inclusive, czy też nieco tańszą, ale zapewniającą też mniej korzyści ofertę? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć przynajmniej częściowo na postawione wyżej pytania.

Najpierw warto zastanowić się jakie atrakcje czekają na nas na Krecie. Jest to największa z wszystkich greckich wysp i posiada bardzo długą linię brzegową wypełnioną w większym stopniu plażami, tymi piasecznymi i tymi bardziej kamienistymi. Jeśli zależy nam na wygodzie, warto wybrać się na te pierwsze, jeśli jednak zależy nam bardziej na spokoju i uniknięciu tłumów warto odwiedzić te drugie. Jeśli chodzi o pakiety Kreta all inclusive, często oferują one plaże prywatne, na których znajdziemy czysty piasek, a przy okazji niewiele ludzi, gdyż tylko tych, którzy korzystają z tej samej oferty. Jeśli więc chcesz spędzić czas na piaszczystej plaży, a przy okazji uniknąć tłumów, ta opcja prawdopodobnie będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Oczywiście, można również wybrać się na własną rękę w bardziej oddalone i nie tak turystyczne zakątki wyspy i znaleźć tam dzikie piaszczyste plaże, jednak wiąże się to z poświęceniem sporej ilości czasu i koniecznością posiadania własnego lub wypożyczonego środka transportu.

Ponadto zarówno korzystając z pakietu oferującego wyjazd na Kretę all inclusive, jak i decydując się na szczuplejszy pakiet lub wyjazd na własną rękę, wyspa ma nam do zaoferowania wiele uroczych zakamarków, budynków o ciekawej architekturze oraz takich, które stały się świadkami ciekawych historii toczących się tam wiele lat, a nawet stuleci temu. Przed wyjazdem warto więc zaznajomić się z przewodnikami lub w przypadku korzystania z usług agencji turystycznej z oferowanymi wycieczkami fakultatywnymi, tak aby w pełni skorzystać z wczasów i zobaczyć miejsca, które naszym zdaniem zasługują na uwagę. Dzięki temu wykorzystamy nasz urlop w pełni i nie będziemy żałować, że czegoś nie zobaczyliśmy.

Jak wyglądają pakiety oferujące wyjazdy na Kretę all inclusive 2020? Czy opłaca się z nich skorzystać i jeśli tak to z jakim wyprzedzeniem należałoby robić rezerwację? W tym roku ceny są stosunkowo niskie, gdyż nie wszyscy decydują się na podróżowanie do odległych miejsc, czy nawet wyjazd z rodzinnego miasta. Dlatego też ceny poszły w dół i można wybrać się na wakacje stosunkowo niskim kosztem. Na szczególną uwagę zasługują pakiety oferujące podróż na Kretę all inclusive last minute, a jest ich aktualnie naprawdę dużo. Możemy zdecydować się na wyjazd w czerwcu lub lipcu, jednocześnie nie płacąc tak wysokich cen jakie normalnie występowałyby w sezonie. Jeśli więc myślisz o wakacjach zagranicznych w Grecji, a szczególnie na jednej z wysp, warto wziąć to rozwiązanie pod uwagę, szczególnie, że z Polski można tam bez problemu dolecieć.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wakacje na Krecie all inclusive, na ofertę o nieco mniejszych możliwościach, czy też samemu zaplanujesz sobie takie wakacje, aktualny sezon pozwoli zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, a przy tym cieszyć się przyjemnie spędzonym czasem w gronie rodziny lub przyjaciół na jednej z najpiękniejszych europejskich wysp, która swoim wdziękiem przyciągnęła i zachwyciła już wielu turystów, którzy teraz chętnie wracają tu co roku, aby od nowa nacieszyć się jej urokami.