Obsługa kadrowa wchodzi na salony

Żyjemy w czasach, kiedy usługi outsourcingowe wiodą prym. Wykorzystujemy je w niemal każdej dziedzinie. A czy słyszeliście o usługach kadrowych? Otóż to świetny temat, o którym można pisać eseje. Przybliżę go po części poniżej.

Współczesne wyzwania firm

Dlaczego jest to dobry temat? Choćby dlatego, że współcześnie kadry powinny skupiać się    w głównej mierze na prowadzeniu rekrutacji, poszukiwaniu sposobów motywowania pracowników. Kadry firmowe jednym słowem powinny zajmować się szeroko pojętym HR-em miękkim. Powiecie, ale kiedyś tego nie było. To prawda. Ale kiedyś nie mieliśmy do czynienia z tak wymagającymi pracownikami jak obecnie. Kadra jest coraz lepiej wykształcona. Pracownicy znają języki. Posiadają wyższe wykształcenie. Bez odpowiedniej motywacji nie zwiążą się z firmą na dłużej, a częste rotacje to ogromne koszty.

Epoka Milenialsów

Nadszedł czas nowego pokolenia. Ludzi, którzy nie chcą zaharowywać się jak ich rodzice, siedząc w pracy po kilkanaście godzin dziennie. Są to również ludzie, którzy zrozumieli, że aby żyć w zdrowiu i szczęściu należy z balansować swoje życie. Co do tego mają kadry? Tymi ludźmi są również pracownicy kadrowi. Praca w korporacji z ciągłymi nadgodzinami ich wykańcza. Wolą pracować dla firm outsourcingowych i to najlepiej zdalnie. Tyle ile chcą i wtedy kiedy chcą, a także nad tym czego chcą. Pomyślicie, roszczeniowe pokolenie. Może i tak trochę jest. A może to po prostu pokolenie, które chce żyć szczęśliwie.

Pasja w pracy

Właśnie dlatego wybierając usługi kadrowe z firmy zewnętrznej mamy do czynienia z ludźmi, dla których praca to ich pasja. Którzy lubią to co robią i dlatego robią to tak dobrze. Myślę, że współpraca z takimi pasjonatami może być niesamowitym doświadczeniem, a nawet wartościowym doświadczeniem dla każdej firmy.

Co jeśli w mojej firmie aktualnie jest dział kadr?

Jeśli dana firma posiada dział kadr, ale chciałaby zlecić pewne kadrowe obowiązki firmie zewnętrznej, to właśnie ten dział kadr mógłby sporo z tego doświadczenia wyciągnąć. Zobaczyć jak motywować pracowników, co robić żeby związali się z firmą. Utożsamiali z nią. Żeby chcieli dla firmy pracować i żeby nie chodziło tylko i wyłącznie o pieniądze.

Doświadczenia ze współpracy z firmą świadczącą obsługę kadrową mogą sprawić, że firma naprawdę rozwinie skrzydła. Pamiętajmy, firmę tworzą przede wszystkim ludzie, pracownicy. Dlatego tak ważne jest aby dobrze im się w danej jednostce pracowało, aby chcieli ulepszać przedsiębiorstwo, aby dawały jak najwięcej od siebie. Przecież o takich właśnie pracowników nam chodzi. Ponadto powinni być samodzielni, prawda? A żeby byli samodzielni potrzebują być pewnymi siebie.

Podsumowanie

Podsumowując, wychodząc naprzeciw współczesnym trendom widać, że przedsiębiorcy w Polsce powinni zacząć upodabniać się, przynajmniej co nieco to pracodawców z Zachodu. Powinni motywować swoich ludzi i ich doceniać, aby czuli się dobrze w firmie. Aby obdarzali ją dobrymi pomysłami rozwojowymi, a te rodzą się jedynie w przyjaznej dla nich atmosferze. Doceniajmy to co robią, zanim odejdą, co poniesie za sobą naprawdę wysokie koszty. A firmy outsourcingowe, są z pewnością świetnym sposobem, aby co nieco naszych pracowników odciążyć, a też aby spotkali się z pasjonatami i zarażali tą pasją.