Z jakich materiałów powinny być wykonane ręczniki hotelowe?

W odróżnieniu od zwykłych ręczników użytkowanych w domach ręczniki w hotelach muszą posiadać specjalne właściwości. Bardzo ważne jest, aby ręczniki hotelowe były wytrzymałe. Jest to ważne z powodu konieczności regularnego, częstego prania ręczników hotelowych, co powodować może uszkodzenia ręczników, gdy nie są wykonane z materiałów oferujących wysoki poziom wytrzymałości.

Jeśli chce się pozyskać ręczniki do hoteli, które będą zapewniały optymalną wytrzymałość trzeba skupić się na gramaturze. Określa ona grubość ręczników hotelowych. Gramatura ręczników hotelowych powinna przekraczać wartość czterysta pięćdziesiąt. Natomiast, gdy chce się pozyskać luksusowe ręczniki hotelowe niezbędne jest postawienie na produkty o gramaturze powyżej pięćset pięćdziesiąt. Takie ręczniki są w stanie zapewnić dużą trwałość. Warto brać pod uwagę również jaka jest gęstość splotu materiałów stosowanych do produkowania ręczników. Im gęstszy jest splot, tym znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że ręcznik może skurczyć się podczas prania.

Wybór odpowiedniego materiału

Rodzaj materiałów stosowanych do produkcji ręczników hotelowych ma kluczowe znaczenie zarówno z punktu widzenia wytrzymałości ręczników, jak też komfortu użytkowania. Wiele materiałów, z których produkowane są zwykłe ręczniki, nie są w stanie sprawdzić się w hotelowych ręcznikach. Najczęściej ręczniki do hotelów realizowane są z bawełnianych materiałów. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na produkty ze stu procent bawełny. Wszelkie domieszki sztucznych materiałów będą znacznie obniżały jakość ręczników hotelowych. Sztuczne materiały po pierwsze wpływają na sposób prania ręczników. Znacznie trudniej jest dobrać detergenty czy temperatury prania do mieszanek materiałów. Po drugie domieszki sztucznych materiałów są w stanie wpływać na zmniejszenie chłonności ręczników. Takie ręczniki stają się znacznie mniej komfortowe podczas użytkowania. Natomiast bawełniane ręczniki zapewniają wysoką chłonność, co przekłada się na duży komfort używania takich ręczników, szczególnie gdy mają one wysoką gramaturę.

Bawełniane ręczniki hotelowe

Autem bawełnianych ręczników hotelowych jest między innymi to, że ręcznik jest miły w dotyku. Właściwości higroskopijne bawełnianych ręczników sprawiają, że ręcznik pozwala zapewnić doskonałą chłonność. Dodatkowo wysoka chłonność ręczników wpływa również na szybkość schnięcia. Duże wchłanianie wody przez ręczniki z bawełny sprawia, że ręcznik może być komfortowo używany przez gości hotelowych.

Rodzaj zastosowanych do wykonania ręczników hotelowych materiałów wpływa również na ceny ręczników. Oczywiście przy zakupach ręczników do hotelów zwracanie uwagi jedynie na ceny nie jest najlepszym rozwiązaniem. Natomiast wybranie odpowiednich produktów pozwala nie przepłacać nawet za wysokiej jakości ręczniki. Warto jest z tego powodu zapoznać się z ofertami zarówno specjalistycznych sklepów z wyposażeniem do hotelów, hurtowni, ale również producentów ręczników hotelowych. Pozwala to zdecydować się na dostępne w korzystnych cenach gotowe ręczniki. Znaleźć można również takich producentów, którzy mogą wykonać ręczniki hotelowe na indywidualne zamówienie, ale w ramach specjalnych ofert cenowych, które pozwalają skorzystać choćby z rabatów.

Odpowiednio dopasowane do potrzeb hotelu ręczniki to również produkty, które przygotowane są we właściwej kolorystyce czy wzornictwie. Nie zawsze trzeba decydować się na wyjątkowe połączenia kolorów czy nietypowe wzornictwo. Niemal w każdym hotelu sprawdzą się ręczniki, które wyprodukowane są w białym kolorze.