Zakup mieszkania w Warszawie a koszt z tym związane – gdzie zapłacimy najmniej za mieszkanie?  

Kupno mieszkania to jedna z ważniejszych inwestycji w życiu każdego z nas. Jak zabrać się kupno mieszkania w Warszawie? Gdzie kupno wyjdzie nam na korzyść? Gdzie zapłacimy najtaniej? Sprawdziliśmy najpopularniejsze dzielnice i teraz zdobytymi informacji dzielimy się z Wami. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zajrzyj do poniższego tekstu!

Mieszkania w Śródmieściu

Śródmieści uznaje się za jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic Warszawy, więc bardzo dużo osób tutaj pragnie osiąść na stałe. Jednak pod względem cen niestety Śródmieście nie zachęca do inwestycji. Dostępne mieszkania w Śródmieściu są najdroższe, więc na ich zakup mogą pozwolić sobie tylko nieliczni.

Mieszkania na Bemowie

A jak wygląda rynek na Bemowie? Czy tutaj również nowe mieszkanie bemowo będzie drogie? Okazuje się, że na Bemowie można liczyć na bardzo szeroki wybór różnego typu mieszkań i to w bardzo przystępnych cenach. Jeśli porównamy stawki do Śródmieścia, to szybko dojdziemy do wniosku, że tutaj za mieszkanie możemy zapłacić nawet o połowę taniej. Co ważne, jakość oferowanych tutaj mieszkań wcale nie jest gorsza. Wszystkie dostępne lokale są nowe, gotowe do odbioru i przystosowane pod oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Mieszkania na Targówku

Również dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się Targówek. Jak tutaj wygląda rynek nieruchomości pod względem cen? Trzeba przyznać, że na Targówku wcale nie jest tak tanio. Z pewnością wynika to z faktu, że Targówek stał się często wybieraną dzielnicą. Deweloperzy widząc szansę na zarobek, podnieśli ceny i teraz oferują mieszkania znacznie drożej niż kilka lat wcześniej.

Mieszkania na Woli

Dużo inwestycji można zauważyć też na Woli. Powstaje tutaj nie tylko duża ilość biurowców, ale również budynków mieszkalnych. Dostępne lokale są w różnym metrażu, więc po raz kolejny każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Tylko jak to właściwie wygląda pod względem cenowym? Czy na Woli mamy szansę kupić mieszkania w przystępnych cenach? Trzeba przyznać, że z tym już różnie bywa. Wola znajduje się w niewielkiej odległości od centrum stolicy, co ma odzwierciedlenie też w cenach. Za mieszkanie o tym samym metrażu co na Bemowie zapłacimy nawet o kilka tysięcy więcej. Dlatego przy wyborze warto dokładnie przeanalizować oferty i jeśli dojdziemy do wniosku, że inne dzielnice są w stanie zaoferować nam coś korzystniejszego, to tam warto szukać czegoś dla siebie.

Podsumowując, widać, że mieszkania w poszczególnych dzielnicach różnią się pod względem cen. Najdrożej zapłacimy za mieszkania w ścisłym centrum stolicy, czyli w tym m.in. w Śródmieściu, jak i na Woli. Najkorzystniejsze ceny są w stanie zaoferować nam deweloperzy z Bemowa. To dzielnica, która jest w bliskim sąsiedztwie centrum Warszawy, zapewnia wygodny dojazd do każdego miejsca, a przy tym daje szansę na znalezienie dla siebie mieszkania w bardzo atrakcyjnej cenie. Dlatego, gdy staniemy w obliczu wyboru nowego mieszkania dla siebie, to tutaj warto rozejrzeć się w pierwszej kolejności.